Zurück

Siyer Atlasi

Hersteller ASTEC

Artikel-Nr.: SW10051

 

Sofort versandfertig, Lieferzeit ca. 1-3 Werktage

29,00 € *
 
 
 
 
 

Produktinformationen "Siyer Atlasi"

SIYER ATLASI

Yayıncılıkta yeni bir ses olmaya gayret eden Siyer Yayınları Muhammed Emin Yıldırım hocanın kaleme aldığı Türkiyede ve dünyada tek olan Hz. Peygamberin (s.a.s) Albümü adlı eserden sonra yine sahasında ilk olacak bir eseri okuyucularına ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyor.
Türkçemize kazandırılmış en önemli eserlerden olacak olan SİYER ATLASI adlı eser Siyer yayınlarının yayın kurulu tarafından büyük bir emek ve uğraşı ile hazırlandı.
Bu eser Suudiarabistanda basılmış yazarı ise Sami b. Abdullah b. Ahmet el MEĞLUS. Eserde tarihi hadiselerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak haritalar kullanılarak mübarek Nebevi sirete hizmet etmek amaçlanmıştır. Siyer talebelerinin ve ilim erbabının Hz. Peygamberin hayatını doğru bir şekilde anlama ve idrak etme çabaları için elzem olan hususları kolay bir şekilde zihinlere yerleştirmeleri babında hazırlanmış mükemmel bir eser. İstifadenin kolay olabilmesi için haritala, resimler, grafikler kullanılmış sahasında önemli bir eser.
Eserimiz Muhammed Emin Yıldırım hocamızın notlandırmasıyla daha bir anlaşılır olması sağlanmıştır.
SİYER ATLASI sekiz bölümden oluşuyor. Kısaca bu bölümlerde şu konular işlenmektedir.
Arap yarımadası hakkında genel bilgiler, bu yarımadanın sakinleri, Hz. Peygamber döneminde hicazdaki önemli kültür merkezleri, Peygamber öncesi arap yarımadası, Hz. Peygamberin doğumundan hicrete kadar olan Mekke dönemi, İslam devletinin kuruluşundan Peygamberimizin vefatına kadar olan Medine dönemi, Hz. Peygamberin siretinin özel yönleri ve son olarak Siyer kronolojisini içermektedir.

 

Weiterführende Links zu "Siyer Atlasi"

Weitere Artikel von ASTEC
 

Kundenbewertungen für "Siyer Atlasi"

 
Bewertungen werden nach Überprüfung freigeschaltet.

Bewertung schreiben

 
 
 
 
 
 
 

Die mit einem * markierten Felder sind Pflichtfelder.

 
 
 
 

Zuletzt angesehen